Power of Happiness

Alexander Kjerulf


Alexander
KjerulfWoohoo Inc. Chief Happiness Officer

Konuşma Konusu: İş’te Mutluluk

Alexander Kjerulf, Gallup Araştırmalarında İşte Mutluluk alanında birinci ülke olan Danimarka’da 2003 yılında iş hayatında mutlu olmanın yöntemleri üzerine çalışan  Woohoo İnc ‘i kurmuştur.

Dünyada İşte Mutluluk alanında önde gelen uzmanlardan sayılan Kjerulf, yazar, konuşmacı ve eğitimci olarak 30’dan fazla ülkede hizmet vermektedir. TED Global 2010’daki konuşması büyük ilgi gören Alex’in, bugüne kadar başarılı çalışmalar yaptığı şirketler arasında Shell, IBM, Microsoft, IKEA, Lego, HP ve Hilton gibi dünya devleri bulunmaktadır.

Kjerulf’un, Bilgisayar Mühendisliği alanında lisansüstü derecesi olup, Danish IT Company Enterprice Systems’ın da kurucu ortaklarından biridir.

Kjerulf’un bugüne kadar yayınlanan 4 kitabı olup, son kitabı olan ‘Happy Hour is 9 to 5’, uluslararası alanda En Çok Satanlar listesine girmiş, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Danimarkaca, Vietman dilinde, Frasça, Çince, Endonezyaca ve Hollanda dillerinde yayınlanmış olup, Mart ayında da Türkçe olarak kamu oyuna sunulacaktır.

Alex aynı zamanda her gün binlerce kişi tarafından izlenen ‘positivesharing.com’ isimli blog’unda mutluluk üzerine yazılar yazmaktadır.

Merak edenler için soyadı (Kjerulf) ker-olf gibi okunmaktadır.