Power of Happiness

Burhan Karaçam

Burhan KaraçamYapı Kredi ve Koç Finansal Hizmetler Eski CEO’su

Konuşma Konusu: Yaşanmış Bir Mutluluk Hikayesi

1972 yılında Robert Kolej/Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde yüksek öğrenimini  tamamladı.

1972-1981 yılları arasında Arthur Andersen’in Londra ve İstanbul ofislerinde görev alan Karaçam, Arthur Andersen İstanbul Ofisi Kurucu Ortak’larındandır.

1981 yılında Pamukbank T.A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. 1984-1987 yılları arasında Özakat Grubun’daki Egebank’da Genel Müdür olarak görev yaptı. 1987 yılında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü oldu. Bu görevinin yanı sıra aynı dönemde Çukurova Holding A.Ş. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyeliklerini de yürüttü.

Mart 1999’da Çukurova Grubundan ve Yapı Kredi’den ayrıldı. Aynı yıl, kendi ismi ve başkanlığı altında Değer Kazandırma A.Ş.’ni faaliyete geçirdi.

2000 yılı başında, Koç Grubu ile Koçbank’ın yeniden yapılandırma ve stratejik ortaklık projesine başladı. 2002 yılında, Koç Finansal Hizmetler A.Ş.’nin kurulması  ve sonra da İtalyan UniCredito ile ortaklık projesini tamamladı.

Halen finans sektörünün yanı sıra, gayrimenkul, teknoloji, perakende, tekstil v.b. çeşitli sanayi ve hizmet sektörlerinde strateji danışmanı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.