Power of Happiness

Dr. Nilsen Altıntaş

TEB İnsan Kaynakları ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Nilsen Altıntaş İnsan Kaynakları alanında diğer kurumlara örnek olan bir çok yeniliğe, ilklere imza atmış bir yöneticidir. Özellikle Insan Kaynakları liderliğinde, kurum içi ve dışı tüm paydaşları içine alacak şekilde yarattığı İnovasyon ve Girişimcilik Yönetimi sadece ulusal değil uluslararası platformlarda da en iyi uygulama örneklerinden biri olarak gösterilmektedir.

Kurum İçi Girişimcilik projesi de son dönemde uygulamaya geçirdiği ilklerden biridir.

Kendisi İnovasyon, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları konularında düzenlenmiş pek çok konferans ve seminere konuşmacı olarak davet edilmekte olup bunun yanı sıra, bilgi ve deneyimlerini sözlü ve yazılı basında da zaman zaman paylaşmaktadır.

Nilsen Altıntaş 2005 yılından itibaren Türk Ekonomi Bankasında İnsan Kaynakları ve İnovasyon’ dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2002-2005 yılları arasında, kurucusu olduğu, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Innovative HR’ın faaliyetleri kapsamında insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı yapmıştır. 1995-2002 yılları arasında Eczacıbaşı Holding A.Ş de İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak çalışmıştır. STFA Holding A.Ş’de, 1989-1995 yıllarında İnsan Kaynakları Koordinatörü, 1987-1989 yıllarında Yatırımlar ve Ekonomik Araştırmalar Müdürü olarak görev yapan Nilsen Altıntaş, 1977-1987 yıllarında ise TÜBİTAK–Marmara Araştırma Enstitüsünde Araştırma Uzmanı ve Başuzmanı olarak bulunmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden lisans ve lisans üstü diplomaları olan Nilsen Altıntaş, doktora çalışmalarını, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Danimarka – Kopenhag Üniversitesinde tamamlamış ve 1987 yılında da Doçent olmuştur.

Nilsen Altıntaş evli ve iki çocuk annesidir.