Power of Happiness

Elif Çelik

Elif Çelik Eczacıbaşı – Baxter Genel Müdür

Konuşma Konusu: Daima Mutluluk

Eskişehir’de doğan Elif Çelik, 1987 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi ve 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.

İş yaşamına 1992 yılında Deva Holding’de Ürün Müdürü olarak başlayan Çelik, 1993 -1996 yılları arasında Eczacıbaşı-Rhone Poulenc İlaç Pazarlama’da Ürün Müdürü, 1996 – 1998 yılları arasında aynı kuruluşta Grup Ürün Müdürü ve 1998-2001 yılları arasında yine aynı kuruluşta Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Çelik, 2001 – 2007 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi.  2006 yılında Eczacıbaşı İlaç’ın jenerik ilaç bölümünün Zentiva’ya satış ve entegrasyon proje ekibinde görev alan Çelik, 2007-2008 yılları arasında Eczacıbaşı-Zentiva’da ticari operasyonlardan sorumlu Genel Müdür, Haziran 2008 – Eylül 2009 yılları arasında ise aynı kuruluşta tüm ticari ve endüstriyel operasyonlardan sorumlu Ülke Genel Müdürü olarak görev yaptı. Zentiva’nın global düzeyde Sanofi Grubu’na devredilmesiyle birlikte Zentiva-Sanofi Ülke Genel Müdürlüğü görevini üstelenen Elif Çelik,  Temmuz 2011’de Eczacıbaşı-Baxter Genel Müdürü olarak atandı.

Harvard Business School ve Sabancı Üniversitesi gibi üniversitelerin farklı stratejik liderlik ve

yönetim programlarını tamamlamış olan Çelik, AİFD, ARTED, Diader ve YASED gibi

sektörel örgütlerde kuruluş temsilcisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Eczacıbaşı Yapı

Ürünleri Grubunda İntema Yönetim Kurulu üyeliğini de yürütmektedir. Kadınların iş

yaşamında ve stratejik karar mekanizmalarında daha çok  söz sahibi olmalarına yönelik

girişimleriyle öne çıkan Çelik, Eczacıbaşı-Baxter Kadın Liderler Platformu, TurkishWin, Women Corporate Directors, Women on Board /Praesta Mentorship Programı ve Sabancı Üniversitesi Bağımsız Kadın Direktörler Projesi üyesidir.