Power of Happiness

2017 Konferans Arşiv

 

 

Tijen Mergen

Happiness@Work, Kurucu Ortak

Boğ̆aziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesiyle mezun olan Mergen 13 yıl boyunca NCR Corp’da Türkiye ve Orta ve Doğu Avrupa Bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini üstlendi. 1998-2003 yıllarında Apple – Bilkom A.Ş.’de Genel Müdür olarak hizmet vermiş , 2000 yılında, Bilkom A.Ş.’nin Komili Holding’den Koç Holding’e devri sürecinde de aktif rol almıştır. Aynı yıl, Dünya Gazetesi tarafından ilk defa verilen “Yılın Profesyonel İş Kadını” ödülünü almış̧tır.

Ç̧alışma hayatına Doğan Gazetecilik ve Hürriyet AŞ bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam eden Mergen, sadece habercilik değil içerik ve hizmet üreten toplam 12 sitenin geliştirilmesi ve çok kısa sürede karlılığa geçmesinde öncülük yapmıştır. Türkiye’de son dönemlerde en başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasının da liderliğini üstlenmiştir.

Ekim 2013’de kendi şirketini kurarak çalışma hayatına girişimci olarak devam eden Mergen, çalışan mutluluğunun kurum başarısındaki önemini vurgulamak ve yöntemlerini öğretmek üzere, Power of Happiness Platformu’nun kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

Mergen ayrıca üç yılı aşkın bir süredir Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Fakültesinde yüksek Lisans öğrencilerine pazarlama dersleri vermektedir.

Kagider’in kurucu üyelerinden olan Mergen, 2009-2013 yılları arasında YK üyesi olarak görev almıştır. Doğan Gazetecilik AŞ Yönetim Kurulu üyeliğini de halen devam ettirmektedir.

Nilsen Altıntaş

TEB, İK ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Nilsen Altıntaş İnsan Kaynakları alanında diğer kurumlara örnek olan bir çok yeniliğe, ilklere imza atmış bir yöneticidir. Özellikle Insan Kaynakları liderliğinde, kurum içi ve dışı tüm paydaşları içine alacak şekilde yarattığı İnovasyon ve Girişimcilik Yönetimi sadece ulusal değil uluslararası platformlarda da en iyi uygulama örneklerinden biri olarak gösterilmektedir.

Kurum İçi Girişimcilik projesi de son dönemde uygulamaya geçirdiği ilklerden biridir.

Kendisi İnovasyon, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları konularında düzenlenmiş pek çok konferans ve seminere konuşmacı olarak davet edilmekte olup bunun yanı sıra, bilgi ve deneyimlerini sözlü ve yazılı basında da zaman zaman paylaşmaktadır.

Nilsen Altıntaş 2005 yılından itibaren Türk Ekonomi Bankasında İnsan Kaynakları ve İnovasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2002-2005 yılları arasında, kurucusu olduğu, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Innovative HR’ın faaliyetleri kapsamında insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı yapmıştır. 1995-2002 yılları arasında Eczacıbaşı Holding A.Ş de İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak çalışmıştır. STFA Holding A.Ş’de, 1989-1995 yıllarında İnsan Kaynakları Koordinatörü, 1987-1989 yıllarında Yatırımlar ve Ekonomik Araştırmalar Müdürü olarak görev yapan Nilsen Altıntaş, 1977-1987 yıllarında ise TÜBİTAK–Marmara Araştırma Enstitüsünde Araştırma Uzmanı ve Başuzmanı olarak bulunmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden lisans ve lisans üstü diplomaları olan Nilsen Altıntaş, doktora çalışmalarını, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Danimarka – Kopenhag Üniversitesinde tamamlamış ve 1987 yılında da Doçent olmuştur.

Nilsen Altıntaş evli ve iki çocuk annesidir.

 

Alexander Kjerulf

Woohoo Inc., Chief Happiness Officer

Gallup Araş̧tırmalarında İşte mutluluk alanında birinci ülke olan Danimarka’da 2003 yılında İş hayatında mutlu olmanın yöntemleri üzerine çalışan Woohoo Inc‘i kurmuştur. Dünyada İşte mutluluk alanında önde gelen uzmanlardan sayılan Kjerulf, yazar, konuşmacı ve eğitimci olarak 30dan fazla ülkede hizmet vermektedir. Bugüne kadar başarılı çalışmalar yaptığı şirketler arasında Shell, IBM, Microsoft, IKEA, Lego, HP ve Hilton gibi dünya devleri bulunmaktadır.

Kjerulf’un bilgisayar mühendisliği alanında lisansüstü derecesi olup, Danish IT Company Enterprice Systems’ın da kurucu ortaklarından biridir.

Kjerulf’un bugüne kadar yayınlanan 4 kitabı olup, son kitabı olan Happy Hour is 9 to 5 adlı kitabı, uluslararası alanda En çok Satanlar listesine girmiş, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Danimarkaca, Vietman dilinde, Frasca, Çince, Endonezyaca ve Hollanda dillerinde yayınlanmış olup, Türkçe olarak da 9’dan 6’ya Happy Hour adı ile Türk okuyucusuna sunulmuştur.

 

Vittorio Zagaia

TechnoGym Türkiye, Yönetim Kurulu Başkanı

“Sağlıklı çalışanlar, verimli şirketler”

İlk şirketi olan Galata Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.’yi  1997 yılında 23 yaşında kurdu.

2006 yılından bu yana İtalyan “Technogym The Wellness Company” şirketinin Türkiye, Türkmenistan ve KKTC distribütörü ve AVV Spor Malzemeleri ve Hizmetleri İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sudur.

2016 yılında Wellness ve Fitness sektörüne yönelik eğitim veren Wellness Institute Türkiye’yi ve The Lab Fitness ve Performans merkezini kurdu. T.C. Başbakanlık Hazine Müşteşarlığı “Bireysel Katılım Yatırımcısı Lisansı” sahibi olan İtalyan asıllı işadamı, Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı olan Kiretsu Forum Türkiye’nin kurucu ortağıdır.

Ayrıca;  Endeavor Türkiye, TGSD ve TÜGİAD Danışmanlar Kurulu ile Türk İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya İtalyan İşadamları Konfederasyonu’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2007 yılında İtalyan hükümetinin Şövalyelik mertebesinde devlet nişanını alan en genç işadamı olan Zagia, aynı zamanda Fildişi Sahili Cumhuriyeti Fahri Konsolosu’dur.

 

 

Halil Erdoğmuş

ebebek Genel Müdürü

Erdoğmuş, 1991 yılında İstanbul’da Türk Mitsui Bank A.Ş. Operasyon bölümünde kariyerine başlamıştır. 1991 yılı Aralık ayında aile tekstil şirketinin Genel Müdür yardımcısı olmuş, 1992 yılında Uşak ilinde ilk ve Türkiye’nin 6. özel radyosu olan Uşak Radyo TV. A.Ş.’yi kurarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Benkar Şirketinde İş Geliştirme Müdürlüğü, Anadolu Ulaşım’da ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla üstlenmiştir.

Erdoğmuş, 2001 yılında, sadece bebek ürünlerinin satışını sağlamamak, aynı zamanda bebek ürünleri alışverişi yapanlarla deneyim ve uzman bilgisi paylaşmak amacıyla kurduğu ebebek’in kurucusu ve Genel Müdürü’dür. 2001 yılından bu yana ebebek.com ve Türkiye genelinde 33 ilde açılan 79 mağazası ile bebek mağazacılığında farklılaşmayı başarmış ve rakiplerini geride bırakmıştır. Erdoğmuş; GYİAD ve BAGİDER‘de kurucu üye, TOBB E-ticaret Meclisi’nde ise Genel Başkan Yardımcı olarak aktif görevlerini sürdürmektedir.

Meral Tamer

Köşe yazarı, aktivist gazeteci

Üniversite diplomasında mimar yazsa da Meral Tamer gazetecilikte kariyer yapmayı tercih etti. 2 yıl mimarlık yaptıktan sonra 1974’te Cumhuriyet gazetesine girdi.1980 darbesi ertesinde ülkede piyasa ekonomisine geçilirken Tamer, gazete yazıları ve TV programlarıyla Türkiye’de tüketici hareketini başlattı ve 80’li-90’lı yıllar boyunca Koç’tan Sabancı’ya tüm Türk iş dünyasının korkulu rüyası haline geldi. Tamer Milliyet’teki köşe yazılarında değişik STK’ların çok sayıda kampanyasına destek verirken; kendisi de aktivist olarak büyük kampanyalar başlattı. Ölümlü trafik kazalarının azaltılmasından kız çocuklarının okullaşmasına pek çok kampanyada imzası olan Tamer, son yıllarda kadının ekonomik ve siyasi hayata katılımının artması ve kadın-erkek eşitliğine yoğunlaşmıştı. 41.5 yıl aralıksız yazı yazan Tamer, eylül 2015’te kadın hakları üzerinden AKP yönetimine muhalefet yaptığı gerekçesiyle işten atıldı.

2010’da meme kanserine yakalanan Tamer, yaşadıklarını okurlarıyla paylaştığı Aşkolsun Kanser adlı bir anı kitabı yazdı.

Neşe Saruhan

Bahçeşehir Üniversitesi, Öğretim Üyesi

Neşe Saruhan Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Koç Üniversi- tesi MBA programını tamamladıktan sonra 1997 yılında Alcatel Kablo A.Ş. ‘de Pazarlama Bölümünde çalışmaya başladı. 2001 yılında iş yaşamına ara vererek e-ti- caret üzerine yenilikleri araştırmak ve çalışmalar yapmak için Loyola Üniversitesi’ne gitti ve e-ticaret üzerine diploma programını tamamladı. Türkiye’ye dönüşünde Nexans (eski adı ile Alcatel Kablo) İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. Sonrasında Nexans İletişim Endüstri ve Ticaret A.Ş.’de Marmara Bölge Satış Müdürü, Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü ve Satış Direktör vekili olarak farklı pozisyonlarda görev aldı. İş yaşamı sırasında başladığı Marmara Üniversitesi, İşletme fakültesi ana bilim dalı, Örgütsel Davranış bilim dalında doktora çalışmalarını 2013 yılında tamamlamıştır.

Halen Bahçesehir Üniversitesinde, Neuromarketing, Kurumsal Değişim Yönetimi ve Liderlik üzerine dersler vermektedir. PRISM Brain Mapping yetkili uygulayıcısıdır. Kurumsal Eğitimler olarak Nöro liderlik, Nöro pazarlama & Nöro Takım çalışması eğitimleri vermektedir. Ayrıca, yeni nesil teknolojileri kullanarak dikkat ve konsantra- syon arttırma eğitimleri hazırlamaktadır.

Ferah Lök

MSC, ACPC, PCC – Happiness@Work, Kurucu Ortak

Kendini sürekli geliştirmek ve birikimini insanların ve kurumların gelişimi için aktarmak konusundaki hevesi ve kararlılığı ile iş hayatını şekillendiren Ferah, hem kurumlara hem de bireylere gelişimlerinin her noktasında katkıda bulunmaktadır.

Orta ve lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlayan Ferah, Yüksek Endüstri Mühendisidir. Ferah, uzun kariyer yolculuğuna ilk adımını IBM’de attı. 20 yıl süren bu yolculuğunda yönetici olarak Satış, Pazarlama ve Hizmetler alanlarında rol alıp takımlara liderlik yaptı. Satış Direktörü olduğu IBM’den 2006 yılında girişimci olarak hayallerini gerçekleştirmek üzere ayrılan Ferah, o günden beri yönetim danışmanlığı, eğitim ve koçluk alanında yöneticiler ve takımlar ile çalışıyor. Liderlik, performans ve kariyer gelişiminde birey ve kurumların en özgün liderlik stillerini oluşturmaları sürecine destek oluyor. Takım koçluğunda takımların içinde bulunduğu sisteme bütünsel bir yaklaşımla bakan Ferah, istenilen değişimi yaratabilmek için daha yaratıcı, dayanışmacı ve cesur takımların oluşumuna katkıda bulunuyor. Çalışan mutluluğu, bağlılığı ve işveren markası çalışmaları özellikle odaklandığı alanlardan bazıları.

Adler International Koçluk Sertifikasyon Programını tamamlayarak ACPC ve International Coach Federation’dan PCC ünvanını alan Ferah, aynı zamanda takım koçluğu alanında Organization and Relationship Systems Coaching, Transaksiyonel Analiz, Medical Coaching ve Supervisor Coaching sertifikalarına sahiptir. 2000 saate yakın koçluk deneyimini uzun ve başarılı bir profesyonel iş hayatı ile birleştiren sayılı koçlardandır.

Çalışmalarını kurucusu olduğu Power of Happiness Platformu ve Coaching Atelier bünyesinde sürdüren Ferah, aynı zamanda Institute for Leadership and Management’ın (City & Guilds) Leadership, Management, Coaching ve Mentoring alanlarında ‘External Verifier’ı olarak çalışmaktadır ve ICF ve EMCC üyesidir.

Enes Kaya

Sosyal Girişimci

Matematikçi, sosyolog, film ve festival yapımcısı, profesyonel kampçı ve sosyal girişimci olan Enes Kaya; Türkiye’nin 60 ilinde ve yüzlerce köyde projeler hayata geçirdi. 30 Aralık 2012’de Sinemasal’ı kurdu. %84’ü hayatlarında ilk kez sinemayla tanışan 30 bin çocuk ile ailesine kültür sanat deneyimi yaşattı. Sinemasal ile binlerce çocuğun hayatına dokunan Kaya, gençlere ve ikinci baharını yaşayanlara yönelik çalışmalarla topluma sosyal fayda sağlama isteğiyle 2016’da Düş Yolcuları ismiyle ikinci sosyal girişimini kurdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından Genç Sosyal Girişimci (2013), Sabancı Vakfı tarafından Fark Yaratan (2014) ve Uluslararası Gençlik Vakfı tarafından dünya genelinde gelecek vadeden 20 sosyal girişimciden biri (2014) seçildi. Harvard Üniversitesi ve MIT ortaklığında Amerika’ya davet edilerek Generational Ambassador ilan edildi (2015). İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından Sosyal Girişimin Yıldızı unvanına layık görüldü (2016). Kültür sanat ve sosyal girişimcilik alanındaki çalışmalarıyla onedio.com tarafından hazırlanan 2016’nın En İyileri listesine girdi (2017).

Sinemasal

#Sinemasal, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukları, sinema başta olmak üzere sanatın tüm renkleriyle tanıştıran sosyal bir girişim. 2013 yılında kuruldu ve bugüne kadar Türkiye’nin 27 farklı ilinde 30 bin çocuk ve ailesinin, hayatlarında ilk kez kültür sanat deneyimi yaşamalarına vesile oldu.

Sinemasal tarafından 2013’ten bu yana organize edilen Açık Hava Sinema Festivali, AB tarafından En Geniş Kapsamlı Gençlik Projesi olarak seçildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan, En Yeni ve Başarılı Festival Konsepti unvanını aldı. Harvard Üniversitesi ve MIT Media Lab tarafından Ortadoğu’nun ilham veren sosyal girişimlerinden biri seçilen Sinemasal, Boston’da Generational Ambassador ilan edildi.

Açık Hava Sinema Festivali’nin yanı sıra, 2016’da MiniFest, Sinemasal Salı ve Sinemasal Akademi isimleriyle üç yeni proje daha başlatan Sinemasal, sürdürülebilir yöntemler kullanarak, ülkemizdeki sinema alanında kültür sanata erişim sorununu, 2019 yılının sonunda tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Nilima Bhat

Shakti Leadership, Roots & Wings Consulting Services

Bilinçli Liderlik ve Bütüncül Sağlık Koçu Nilima Bhat, ödüllü Conscious Capitalism (Bilinçli Kapitalizm) kitabının yazarlarından Raj Sisodia ile “Shakti Leadership: Embracing Feminine and Masculine Power in Business” (Shakti Liderliği: İş Hayatında Dişil ve Eril Gücü Birleştirme) ve eşi Vijay Bhat ile birlikte “My Cancer is Me – The journey from Illness to Wholeness” (Kanserim Benim – Hastalıktan Bütünlüğe Yolculuk) kitaplarını kaleme almıştır. (www.shaktileadershipbook.com; www.mycancerisme.com )

Liderlik Danışmanlık Şirketi “Roots & Wings”’in ve Bütünlük Pratiği sunan “Sampurnah”’ın kurucu-yöneticisi olarak kişisel gelişim, toplumsal cinsiyet arabuluculuğu ve çeşitlilik konularını iş hayatına dahil etme alanlarında çalışmaktadır. 24 yılı aşkın süredir küresel kurumsal deneyime ve bilinç odaklı sağlık ve gelişim eğitimi deneyimine sahiptir.

Nilima, Sivananda yoga öğretmenliği sertifikası almadan ve Integral Yoga of Sri Aurobindo & The Mother’ı devralmadan önce Hindistan’daki en büyük ikinci otel zinciri olarak bilinen ITC Hotels’ın bünyesinde, Philips’te ve ESPN Star Sports’ta Kurumsal İletişim bölümlerini yönetmiştir. Aynı zamanda dansçı ve koreograf kimliğiyle bir dans şirketinin (Sri Shakti) ortak kurucusu olarak Hint dansının ve ruhani bilimlerin uluslararası kitlelere tanıtılması ve onlar tarafından daha iyi anlaşılması için çalışmalar yürütmektedir.

Daha önce Almanya, Singapur, İngiltere ve Hong Kong’da yaşamış olan Nilima, son birkaç yılını Hindistan ve Amerika arasında mekik dokuyarak geçirmiştir. The Whole Foods Academy (Austin), Bentley University College (Boston) ve Esalen Institute (Big Sur) gibi kurumlarda misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Aynı zamanda Bilinçli Kapitalizm Hareketi’ne (Conscious Capitalism Movement) ve WIN – Uluslararası Kadın Ağı’na (Women’s International Network) aktif olarak destek vermektedir. Müşteri profili Tata Consultancy Services, Etsy, Societe Generale Bank, Microsoft, Vodafone ve YPO Groups gibi çok uluslu şirketlerden oluşmaktadır.

 

 

 

“İş’te Mutluluk Konferansı’17”

“7 Kere Düş, 8 Kere Kalk”

Tarih: 29 Mart 2017

Süre: 12:30 – 17:30

Yer: Workinton, Levent 199

Adres: Levent 199 Yan Giriş, Büyükdere Caddesi No: 199 Levent/İstanbul