Power of Happiness

Ole Kassow

Ole Kassow, Founder & Co-Maker Purpose Makers

Konuşma Konusu: Sosyal Sorumluluk ve ‘Anlam’

Ole Kassow, “Cycling without Age – Yaştan bağımsız bisiklet sürmek’’ adlı, yaşlılar evinde yaşayan yetişkinlerin hayatlarına tekrar bisiklete binme heyecanını katmak üzere başlatılmış bir kampanyanın kurucusudur.

2 yıl önce bir yaşlılar yurduna çek çek ile giderek, orada kalanlara şehri gezmeyi teklif etmiş, büyük ilgi görmüş ve çok kısa bir sürede tüm Danimarka’da pek çok yaşlılar evinde uygulanan bir hizmet haline gelmiştir. Bugün Danimarka’da pek çok gönüllü yaşlılara bu hizmeti vermekte ve hem nesiller arası iletişimin gelişmesine, hem de yaşlıların fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunması sağlanmaktadır.

Ole, konuşmasında bu girişiminin toplumda yalnız nesiller arasındaki güveni güçlendirmediğini, aynı zamanda yaşlıların ve gönüllülerin hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyi olmaya katlıda bulunduğunu anlatıyor. Aynı zamanda aktif yurtlaşlığa, iyiliğe, cömertliğe ve komşularınızın yüzünde bir gülümseme oluşturabilmeye odaklanıyor ve soruyor: Şirketler ve organizasyonlar bundan ne ders çıkarmalı?