Power of Happiness

Wıllıam COTRIC

William COTRIC, PCC, CHANGING DIMENSIONS Profesyonel Yönetici Koçu ve Özgünlük Elçisi

Konuşma Konusu: Duygusal Zeka ve Özgünlükten Mutluluğa Giden Yol

William Cotric, ATC, PCC, profesyonel koç ve aynı zamanda Uluslararası Adler Koçluk Okulunun Fakülte üyelerindendir ve bir dönem Adler Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Bill’in uzmanlık alanı yönetici koçluğu ve takımların fasilitasyonudur. Şu sırada MCC (Master Certified Coach) olma yolunda çalışmaktadır.

Bill, CEO düzeyinde yöneticilere pozitif değişim için başarı ile koçluk yapmıştır. Gerek kendisi, gerekse danışanları için koyduğu yüksek standartların yanı sıra farklı liderlik yaklaşımı, son derece sezgisel, yaratıcı ve eğlenceli yaklaşımı ile de tanınmaktadır. Bireyin ve takımların özgünlüğünü ortaya çıkarmayı hedefleyecek şekilde uyarlanmış olan koçluk yaklaşımı ile Bill, danışanları için çok belirgin pozitif değişimler yaratmaktadır.

Bill, Koçluk sürecinden önce reklamcılık, satış yöneticiliği, pazarlama ve yayıncılık alanlarında üst düzey yönetici rollerinde çalışmıştır. Adler School of Coaching and Psychology ile birlikte sertifika sahibi koç yetiştirme programları tasarlamakta ve fasilite etmektedir. Kanada’daki görevinin yanı sıra ABD ve Avrupa’da da koçluk programlarının liderliğini yapmakta ve bireysel koçluk vermektedir. Son olarak özgünlüğün, duygusal zekanın ve liderliğin kişiyi daha tatmin edici ve mutlu eden iş ve özel hayata yönlendirdiğine olan inancı ile ‘Özgünlük’ üzerine bir dizi workshop tasarlamıştır ve gerek Kanada’da, gerekse Avrupa’da sunmaktadır.